بخش‌ها و عناوین داوری

بخش‌ها و عناوین داوری

1-   نرم افزارهای رسانه‌ای

نرم‌افزارهای رسانه‌ای، بسته‌های نرم‌افزاری رایانه‌ای هستند که با اشکال مختلف محتوا همچون فیلم، پویانمایی، تصویر، صدا و متن با مخاطب ارتباط برقرار می‌کنند و کارکرد رسانه‌ای دارند. مانند نرم‌افزارهای فرهنگی، هنری، مذهبی و ... (دارای موضوع مشخص و واحد)، نرم افزارهای دانشنامه‌ای (ارائه اطلاعات یک شاخه علمی به صورت دانشنامه)، نرم‌افزارهای دارای موضوعات و مطالب متنوع (نشریات الکترونیکی)، نرم‌افزارهای آموزشی (استفاده از روش‌های آموزشی، برای آموزش علوم، فنون و مهارت‌ها) و نرم‌افزارهای کاربردی در حوزه پژوهش، تولید محتوا (ابزارهای تولید و پردازش محتوای دیجیتال و ابزاری- خدماتی).

 

2-   محتوای تلفن همراه

کلیه نرم‌افزارهای رسانه‌ای که بر روی گوشی تلفن همراه قابل اجراء بوده و می‌تواند به صورت مستقل و یا با بهره‌گیری از سیستم‌های مخابراتی با مخاطب ارتباط برقرار کرده و ارایه خدمات و محتوا نماید. این نرم‌افزار‌ها فقط ویژه گوشی‌های تلفن همراه هستند و می‌توانند دارای کارکرد رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی با ارائه محتوا (نرم‌افزارهای فرهنگی و مذهبی و ...) و یا کارکردهای آموزشی و سرگرمی (نرم‌افزاهای آموزشی و بازی‌های تلفن همراه و...) باشند و یا در قالب برنامه‌های کاربردی مانند تقویم و کتابخانه همراه، ارائه شوند.

 

3-   پایگاه‌های اینترنتی و وبلاگ‌ها

کلیه پایگاه‌های فرهنگی هنری، پایگاه‌های خدمات‌رسان و نیز وبلاگ‌های شخصی امکان حضور در این بخش را دارند.

شبکه‌های اجتماعی و جوامع مجازی، چت و تالارهای گفتگو،

4-   بازی‌های رایانه‌ای

کلیه بازی‌های رایانه‌ای و سرگرمی‌های دیجیتال، قابل اجرا بر روی رایانه یا کنسول‌های بازی مختلف و همچنین شبیه سازی‌های مختلف در این بخش قرار می‌گیرند. مانند بازی‌های بزرگ در سبک‌های ماجراجویی، نقش آفرینی، ورزشی، راهبردی، حادثه‌ای و ...، بازی‌های کوچک، بازی‌های برخط (آنلاین)، بازی‌های تلفن همراه، بازی‌های فلش و بازی‌های تغییر یافته.

 

5-   هنرهای دیجیتال

هرگونه اثر هنری که ساخت، پردازش، مونتاژ، تولید و نمایش آنها، بخشی یا تماماً با کمک فناوری‌ها، ابزار و لوازم دیجیتالی مثل رایانه انجام گرفته باشد در این بخش قرار می‌گیرد. پویانمایی رایانه‌ای، نماهنگ، ویدیو آرت و گرافیک موشن، جلوه‌های ویژه تصویری، طراحی، گرافیک و نقاشی دیجیتال، مولتی ویژن، مولتی اسکرین و هرگونه نوآوری و خلق هنری در فضای مجازی و نمایش ویژه، موسیقی دیجیتال نمونه‌هایی از هنرهای دیجیتال هستند.

6-   ایده و پژوهش های دیجیتالی

 

 

 

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.